MČR mužů a žen do 22 let na dráze 2018 1.-2.9.2018

Bronz pro Adélu Záhorovou

(0 – 0 – 1 – 9 – 1 – 0 – 3 – 1)

Jedinou medaili na jinak pro jihočeskou atletiku bramborovém mistrovství získala ADÉLA ZÁHOROVÁ (VS Tábor, trenér Jiří Couf). Táborská atletka skočila 5.89 (3.místo) ve skoku dalekém a o další medaili navýšila svoji letošní úctyhodnou sbírku úspěchů.

O tři z celkových devíti čtvrtých míst se zasloužil TOMÁŠ NĚMEJC (Sokol České Budějovice, trenér Tomáš Najbrt), který nejprve na 100 m (10.75), potom na 200 m (21.46) a nakonec se svými oddílovými kolegy ve štafetě 4x100 m obsadil toto nepopulární umístění. Štafeta Sokola České Budějovice složená z juniorů ve složení BOUDNÝ-BÁRTA-NĚMEJC-BOSÁK zaběhla rychlý čas 42.25.

Také MATYÁŠ JÁNSKÝ (Sokol České Budějovice, trenér Petr Bahenský) doběhl na 4.místě v běhu na 3000 m př. poté co si vylepšil osobní rekord na 9:24.33. O další osobák s hořkým 4.místem se postaral DAVID TUPÝ (Bechyně, trenér Rudolf Blažek), který dokázal vrhnout kouli o hmotnosti 7,26 kg za  patnáctimetrovou značku (15.30). I ŠTĚPÁN SVOBODA (VS Tábor, trenér Roman Bém) se ve skoku vysokém umístil na 4.místě. K tomuto umístění musel úspěšně překonat laťku ve výšce 2.02.

Super výkon dosáhl dorostenec MAREK STRNAD (Nová Včelnice, trenér Marek Strnad). V závodě na 800 m se nezalekl starších soupeřů, ani rychlého mezičasu a v cíli se radoval z kvalitního osobního rekordu 1:53.63 V dálkařském závodě se do finále probojoval další dorostenec TOMÁŠ KRATOCHVÍL (Sokol České Budějovice, trenér Jiří Couf). Skokem 6.67 se umístil na 7.místě. Vytrvalkyně LENKA PARDAMCOVÁ (Sokol České Budějovice, trenér Petr Bahenský) opět zvolila obě nejdelší disciplíny. Na 3000 m př. zaběhla čas 11:30.20 a obsadila 7.místo, na 5000 m dosáhla výkonu 18:49.48 a skončila na 11.místě.

FILIP BÁRTA a MATOUŠ BOUDNÝ (oba Sokol České Budějovice, trenér Tomáš Najbrt) obsadili 10. respektive 12.místo na 100 m mužů. Dosažené časy 11.13 a 11.21.

Také atleti nezařazení v SCM se skvěle předvedli. O čtvrtá místa se postarali ROMAN BUDIL na 5000 m (15:07.34), LINDA PRŮŠOVÁ v trojskoku (11.81) a ALENA PANOVSKÁ ve výšce (1.72). Ve finále své disciplíny skončily BARBORA RŮŽIČKOVÁ (7.místo tyč – 3.19) a LADA DOLEŽALOVÁ (8.místo výška - 1.68).

VELKÁ GRATULACE závodníkům a jejich trenérům!!!