Mezistátní utkání juniorů 2018 16.6.2018 Vyškov

Záhorová v dálce opět přes šest metrů

Ve Vyškově se konalo Mezistátní utkání juniorů v atletice. Soutěže atletů České republiky, Polska, Maďarska, Slovinska a Slovenska ve věku 18 a 19 let se účastnilo pět Jihočechů. Nejvíce se dařilo dálkařce ADÉLE ZÁHOROVÉ (VS Tábor, trenér Jiří Couf), která v dálkařské soutěži skokem 6.04 obsadila druhou příčku. Talentovaná atletka byla i členkou juniorské štafety dívek, která se pokoušela o splnění nominačního kritéria na juniorské MS. Talentovaná atletka štafetu na prvním úseku rozbíhala. Atletky bohužel příliš úspěšné nebyly, štafeta se pro pokaženou předávku mezi druhým a třetím úsekem do cíle nedostala.

Dalším atletem, který se dostal na pomyslné stupně vítězů byl sprinter TOMÁŠ NĚMEJC (Sokol České Budějovice, trenér Tomáš Najbrt). V silném protivětru (-3,7 m/s) si ve svém běhu poradil se všemi soupeři a časem 21.98 zvítězil. Celkově obsadil 3.místo.

Mezi výškaři se více dařilo juniorce ALENĚ PANOVSKÉ (VS Tábor, trenér Roman Bém), která obsadila 5.místo výkonem 1.73. O dvě místa hůře byl klasifikován za 1.90 ŠTĚPÁN SVOBODA (VS Tábor, trenér Roman Bém).

Sedmý byl i další jihočeský atlet MATYÁŠ JÁNSKÝ (Sokol České Budějovice, trenér Petr Bahenský) na 3000 m př. za čas 9:56.92.

ADÉLA ZÁHOROVÁ, TOMÁŠ NĚMEJC a MATYÁŠ JÁNSKÝ jsou studenty českobudějovického sportovního gymnázia.

Ve stejný den, kdy bylo „mezistátko“ se v italské Lanzadě konal 13.ročník Mountain International Youth Cup. V kategorii dorostenek skončila na 36.místě VERONIKA PIKLOVÁ (Sokol České Budějovice, trenér Petr Bahenský).

V neděli 17.6.2018 se v Sušici několik atletů jihočeského SCM účastnilo 1.kola OMD Plzeňského, Karlovarského a Jihočeského kraje. Nejkvalitnější výkon dosáhl TOMÁŠ NĚMEJC (Sokol České Budějovice, trenér Tomáš Najbrt), který prolétl stometrovou trať v čase 10.87 a zařadil se na přední místa republikových sprinterských tabulek. O několik desítek centimetrů za svým letošním nejlepším výkonem zaostal v hodu oštěpem ANTONÍN ŠVARC (Strakonice, trenér Martin Plaček), když 800g oštěp poslal do vzdálenosti 56.29. LENKA PARDAMCOVÁ (Sokol České Budějovice, trenér Petr Bahenský) absolvovala 2000 m př., aby si zajistila účast na této trati na MČR. Pro zabezpečení účasti ji dosažený čas 7:45.00 stačí. MAREK MARVAN (VS Tábor, trenér Jiří Kadlec) absolvoval tři disciplíny.

Nejlepší výkon dosáhl v kladivu – 44.45, následovala koule 13.40 a oštěp 33.09. I on má již zajištěnou účast na MČR, stejně jako MATOUŠ BOUDNÝ (Sokol České Budějovice, trenér Tomáš Najbrt) na 100 m, který tuto trať tentokrát zvládl za 11.31. Kromě stometrové trati si na sušickém stadionu vyzkoušel i skok daleký (5.91).

O účast na MČR bojoval v Jihlavě o den dříve MAREK STRNAD (Nová Včelnice, trenér Marek Strnad). Novovčelnický atlet, medailista z halového mistrovství ČR, se vrací po zranění Potřeboval zaběhnout nějaký výkon, aby mohl i na dráze bojovat o umístění na stupních vítězů. Cíl splnil, čas 4:04.05 je na šestém místě republikové dorostenecké statistiky.