Středoškolský halový pohár SG 2018 9.1.2018

Začátek sezóny a hned nové osobní rekordy

Atleti SCM studující na sportovním gymnáziu v Českých Budějovicích zúročili výborné tréninkové podmínky, které ve škole mají a hned v úvodním závodě roku 2018 překonávali své osobní maxima.

Fantastický úvod do halové sezóny se povedl ADÉLE ZÁHOROVÉ (VS Tábor, trenér Jiří Couf), která zvítězila ve skoku dalekém výkonem 6.12. Výrazné zlepšení v rychlostních parametrech potvrdila ve sprintu na 60 m, když v rozběhu dosáhla času 7.70. Ve finále tento výkon po doběhu na první příčce ještě o tři setiny vylepšila na 7.67 a výrazně posunula hodnotu svého osobního rekordu.

Jablonecká hala svědčila i dalším sprinterům. Stejně úspěšný byl na 60 m TOMÁŠ NĚMEJC (Sokol České Budějovice, trenér Tomáš Najbrt). Již nový osobní rekord (7.05) po nepříliš povedeném startu v rozběhu naznačoval, že se ve finále máme na co těšit. A očekávání se opravdu naplnilo, když prolétl cílem na prvním místě a časomíra se zastavila na výborném čase 6.98.

O další vítězství se postaral TOMÁŠ KRATOCHVÍL (Sokol České Budějovice, trenér Jiří Couf) ve skoku dalekém. Po problémech s přesností odrazu, si nakonec do výsledkové listiny zapsal výkon 6.80 a i on porazil početné pole soupeřů. Při své premiéře na dorosteneckých překážkách zvítězil časem 8.19. Po započtení časů juniorů v překážkovém sprintu obsadil druhé místo.

Stejné pořadí získal na 3000 m MATYÁŠ JÁNSKÝ (Sokol České Budějovice, trenér Petr Bahenský). Ve svém běhu časem 9:20.84 sice zvítězil, na čas vítěze druhého běhu to ale v pomaleji rozběhnutém závodě nestačilo.

Také MATOUŠ BOUDNÝ (Sokol České Budějovice, trenér Tomáš Najbrt) se zapojil do klání studentů sportovních gymnázií z celé republiky. Letošní sezónu zahájil o setinu lepším výkonem než v loňském roce a na 60 m obsadil 4. místo časem 7.16.