MČR do 22 let dráha 2017 2.-3.9.2017

Vynikající 200 m Jiřího Poláka

(1 – 1 – 2 – 0 – 2 – 2 – 2 – 1)

Na začátku září se tradičně koná MČR mužů a žen do 22 let. Na nově rekonstruovaném stadionu pražské Slavie v Edenu se letos ve výborném světle prezentovali mladí jihočeští atleti.

Pomyslnou královskou korunu si oprávněně nasadil JIŘÍ POLÁK (Sokol České Budějovice, trenér Tomáš Najbrt). Ve své nejlepší disciplíně 200 m nenašel přemožitele a po zásluze si z Prahy odvezl v novém osobním rekordu 21.16 mistrovský titul. Výškař ŠTĚPÁN SVOBODA (VS Tábor, trenér Roman Bém) vybojoval stříbrnou medaili výkonem 2.02. Jeho oddílová kolegyně, studentka českobudějovického sportovního gymnázia ADÉLA ZÁHOROVÁ (VS Tábor, trenér Jiří Couf) v napínavém souboji dálkařek získala posledním pokusem (w6.14) bronzovou medaili. Čtvrtou medaili, rovněž bronzovou, získala další skokanka – výškařka HANA VÁCHOVÁ (VS Tábor). Výkonem 1.68 si medaili po zásluze zasloužila.

LADA DOLEŽALOVÁ (VS Tábor, trenér Roman Bém) ve výšce skočila 1.63 a obsadila 5.místo. 7.místo TOMÁŠ NĚMEJC (Sokol České Budějovice, trenér Tomáš Najbrt) na 200 m časem 21.95 (rozběh w21.91) a 8.místo DAVID TUPÝ (Bechyně, trenér Rudolf Blažek) ve vrhu koulí 7.26 kg výkonem 13.15.

MAREK STRNAD (Nová Včelnice, trenér Marek Strnad) se v taktickém závodě na 1500 m časem 4:07.36 umístil na 12.místě. Na stejné trati VERONIKA PIKLOVÁ (Sokol České Budějovice, trenér Petr Bahenský) obsadila 16.místo (5:04.49). O něco lépe si vedl FILIP BÁRTA (Sokol České Budějovice, trenér Tomáš Najbrt), kterému o jedno místo utekl postup do finále na 100 m, když dosáhl času 10.95. Také MATOUŠ BOUDNÝ (Sokol České Budějovice, trenér Tomáš Najbrt) do finále nepostoupil, byl celkově dvacátý (w11.26). A do třetice zůstal před branami finále ŠTĚPÁN BOSÁK (Sokol České Budějovice, trenér Tomáš Najbrt), když běžel 400 m 50.62.

Velkou dávku smůly si vybrala štafeta českobudějovických sprinterů ve složení BOUDNÝ, BÁRTA, NĚMEJC, POLÁK. Ve výborně rozběhnutém závodě nezvládli poslední předávku, když POLÁK vyběhl o něco dříve a utekl NĚMEJCOVI. Plánovaný útok na český rekord nevyšel.

Z atletů, kteří nejsou v SCM, se nejvíce kromě již zmiňované výškařky VÁCHOVÉ dařilo půlkaři JAKUBU ŠKRLETOVI (VS Tábor). Tentokrát běžel 1500 m a časem 4:03.95 obsadil 5.místo. LENKA PARDAMCOVÁ (Sokol České Budějovice) byla ve svých obou disciplínách šestá. V sobotu v kvalitním osobním rekordu na 5000 m 18:35.56 a v neděli ve stýplu 11:39.99. KLÁRA ŘEDINOVÁ (Sokol České Budějovice) byla ve stejné trati 3000 m př. časem 11:52.96 sedmá.

VELKÁ GRATULACE všem úspěšným medailistům i jejich trenérům!!!