MU U20 2017 6.7.2017

Jiří Polák opět v limitu na ME juniorů

Na MU juniorů v Trnavě se v reprezentačním dresu ČR představilo pět jihočeských atletů. Tři členové SCM Jihočeský kraj, a kromě nich ještě dvě vytrvalkyně českobudějovického Sokola. Soupeřem české reprezentace byli stejně jako v kategorii dorostu reprezentanti Slovinska, Slovenska a Maďarska. Reprezentace ČR byla opět úspěšná, neboť jak v kategorii chlapců, tak i dívek, obě družstva také zásluhou Jihočechů vyhrála.

JIŘÍ POLÁK (Sokol České Budějovice, trenér Tomáš Najbrt) nenašel přemožitele a ve své disciplíně 200 m časem 21.37 zvítězil.

Také ŠTĚPÁN BOSÁK (Sokol České Budějovice, trenér Tomáš Najbrt) ve štafetě 4x400 m přinesl pro družstvo plný počet bodů. Vítězný český kvartet zaběhl svoji trať v čase 3:16,48. Kromě štafety budějovický čtvrtkař běžel i individuální čtvrtku. Závod mimo soutěž se mu příliš nevydařil, dosažený čas 50,21 bohužel nepatří v letošní sezóně k nejrychlejším.

ADÉLA ZÁHOROVÁ (VS Tábor, trenér Jiří Couf) obsadila v soutěži dálkařek druhé místo. Stejně jako sprinterské disciplíny, tak i dálkařkám příliš silný vítr ovlivnil soutěž. Přesto dosažený výkon 5.99 stojí za pochvalu. Kromě skoku dalekého byla studentka českobudějovického sportovního gymnázia i členka štafety 4x100 m juniorek, které se nepodařil útok na limit pro juniorské ME. Dosažený čas 47.81 znamenal v konkurenci ostatních států 4.místo.

Z dvojice vytrvalkyň Sokola České Budějovice se více dařilo KLÁŘE ŘEDINOVÉ, která na 3000 m př. obsadila časem 11:41.69 třetí místo. LENKA PARDAMCOVÁ na 1500 m doběhla na šestém místě výkonem 4:48.15.

VELKÁ GRATULACE závodníkům a jejich trenérům!!!