MČR mužů a žen hala 2022 5.-6.3.2022 Ostrava

Finále Davida Jodla a Lurdes Gloria Manuel

(0 – 1 – 0 – 1 – 0 – 1 – 0 – 0)

DAVID JODL (Sokol České Budějovice, trenér Tomáš Najbrt) do série posledních pokusů držel bronzovou příčku. V šestém pokuse ho smolně o 2 cm přeskočil výborný desetibojař reprezentant Adam Sebastian Helcelet a odsoudil ho k nepopulární bramborové medaili. V dálkařské soutěži mužů, ve které patřil k nejmladším účastníkům, tak skončil výkonem 7.14 na 4.místě. LURDES GLORIA MANUEL (VS Tábor, trenérka Šárka Chládková) byla mezi čtvrtkařkami úplně nejmladší. Přesto postoupila až do finále. V rozběhu zaběhla výborný čas 54.99 a právem pomýšlela na bronzovou medaili. Ve finálovém závodě na ní byla ale vidět již únava, a proto v konkurenci daleko ostřílenějších soupeřek doběhla pouze (přesto skvělém) na 6.místě (57.35).

TEREZA BABICKÁ (Sokol České Budějovice, trenér Jiří Couf) stále po prodělaném covidu není ve své kůži. Jinak by skočila mnohem dál než 5.52 a umístila se na 11.místě.

Závodníci mimo SCM:

Z SCM již sice odrostl TOMÁŠ KRATOCHVÍL (Sokol České Budějovice). Právem se ale řadí mezi největší atletické hvězdy Jižních Čech. Potvrdil to i tentokrát. V dálce mužů sice neskočil tak daleko, jak si sám představoval, přesto výkon 7.27 znamenal stříbrnou medaili a další úspěšný zápis do jeho atletické kroniky.

MČR žáků a žákyň hala 2022

26.-27.2.2022 Praha

Skvělí M.Rada a F.Toul

(2 – 1 – 0 – 1 – 2 – 0 – 2 – 0)

V Jihočeském kraji vyrůstají další talenti. Bylo to hodně vidět na MČR žactva. MICHAL RADA (Sokol České Budějovice) získal dokonce dvě medaile, když zvítězil v dálce výkonem 6.50 a byl druhý na 60 m př., kde dosáhl času 8.40. V rozběhu byl přitom ještě o 2 setiny rychlejší. Druhý titul z tohoto mistrovství přivezl FILIP TOUL (Čtyři Dvory České Budějovice), který byl mezi žáky nejlepší na 1500 m časem 4:18.93. Nepopulární čtvrté místo ve výšce vybojovala TEREZA ČÁPOVÁ (VS Tábor) výkonem 1.60. O jednu příčku níž, na 5.místě skončila NINA RADOVÁ (Sokol České Budějovice) v dálce (5.31) a JONÁŠ BÖHM (Nová Bystřice) na 60 m (7.40). I ve vytrvalostních disciplínách jsme měli ve finále zastoupení. TOMÁŠ ČOKA (Čéčova České Budějovice) byl sedmý na 800 m – 2:11.04 (rozběh 2:09.72) a ONDŘEJ KOZOJED obsadil stejné místo na 1500 m – 4:28.93.