Covidová halová atletika 2021

I navzdory Covidu se závodilo

Onemocnění Covid-19 se podepsalo na halové atletické sezóně. Atleti, kteří neměli pracovní smlouvy s kluby, se vůbec nedostali do krytých tréninkových prostor. Také atletické stadiony byly v převážné míře uzavřeny, případně otevřeny jen pro malé skupinky atletů. Proto pro trénink musela tedy využít naprostá většina atletů pouze přírodní prostředí.

Rovněž termínová listina závodů byla výrazně ořezána. Žákovské věkové kategorie závody neměly vůbec. A atletům kategorie mužů a žen vyšší výkonnosti a nejlepším juniorům, juniorkám, dorostencům a dorostenkám zbylo několik málo závodů, které v termínovce zůstaly. Kromě mezinárodního Czech Indoor Gala a nově vzniklé Atletické halové ligy to bylo MČR mužů a žen a MČR juniorů, juniorek, dorostenců a dorostenek.

MČR mužů a žen v hale 2021

20.-21.2.2021 Ostrava

Nejkvalitnější letošní Evropská dvoustovka

(0 – 0 – 1 – 0 – 1 – 1 – 3 – 0)

TOMÁŠ KRATOCHVÍL (Sokol České Budějovice, trenér Jiří Couf) a TEREZA BABICKÁ (Sokol České Budějovice, trenér Jiří Couf) mají kromě stejné disciplíny, stejné oddílové příslušnosti a stejného trenéra i stejné umístění v soutěži. Oba totiž vybojovali 7.místo. Dosaženým výkonem ale zaostali za svými osobními rekordy, když tentokrát skočili 6.99 respektive 5.70.

Z atletů, kteří nejsou v SCM si nejlépe vedl JIŘÍ POLÁK (Sokol České Budějovice) ziskem bronzové medaile na 200 m časem 20.99 (rozběh 20.93 – pátý výkon v Evropských tabulkách), když svedl velmi vyrovnaný souboj s Pavlem Maslákem a letošním nejrychlejším Evropanem Janem Jirkou. Ve finále dvoustovky byl i druhý sprinter TOMÁŠ NĚMEJC (Sokol České Budějovice), který obsadil 5.místo 21.66 (rozběh 21.41). V soutěži dálkařek ADÉLA ZÁHOROVÁ (VS Tábor) si skokem 5.78 zajistila 6.místo a mezi vytrvalkyněmi 7.místo LENKA PARDAMCOVÁ (Sokol České Budějovice) v novém osobáku na 3000 m 10:05.09.

MČR juniorů, juniorek, dorostenců a dorostenek v hale 2021

6.-7.3.2021 Ostrava

Čtyři zlata, jeden bronz

(4 – 0 – 1 – 1 – 2 – 2 – 0 – 1)

TOMÁŠ KRATOCHVÍL (Sokol České Budějovice, trenér Jiří Couf) vybojoval výborným výkonem, vyrovnaným osobním i krajským rekordem 7.41 mistrovský titul v dálce juniorů. Pro zlato si doskočil rovněž v dálce dorostenců PETR SVOBODA (VS Tábor, trenérka Tereza Brázdová) novým osobním rekordem 6.86. Úspěšný byl i v tyči, ve které skočil 4.00 a obsadil 4.místo. Bronzovou medaili také v novém osobáku 13.25 vybojovala v kouli dorostenek ŽANETA PIVCOVÁ (SKOK Jindřichův Hradec, trenér Jiří Kadlec). V dálkařské soutěži jsme měli vícenásobné zastoupení, mezi dorostenci FILIP SVOBODA (Nová Včelnice, trenér Urs Gysel) pátým místem (6.40) a mezi juniory DAVID JODL (Sokol České Budějovice, trenér Tomáš Najbrt) šestou příčkou (6.77) doplnili finálovou sbírku atletů jihočeského SCM.

TOMÁŠ JELÍNEK (SKOK Jindřichův Hradec) si povedeným pokusem na 1.96 ve výšce dorostenců vytvořil nový osobní rekord, ale především vybojoval zlatou medaili. Tímto výkonem si hlasitě řekl o zařazení do jihočeského SCM. Zlatou medaili si na krk pověsil i MAREK MARVAN (VS Tábor) za výkon 15.80, kterým zaskočil všechny své soupeře v kouli juniorů. V juniorské tyči se dařilo DOMINIKU GYSELOVI (Nová Včelnice), když se skokem 4.23 probojoval na 5.místo. O jednu příčku níže skončila mezi dorostenkami na 3000 m BARBARA KOSTKOVÁ (Sokol České Budějovice) v čase 11:35.09. Finálový výčet Jihočechů završil 8.místem ONDŘEJ GLOZA na 800 m juniorů v čase 1:59.69.

Za dosažené výkony v této nelehké době si zaslouží atleti i jejich trenéři velkou gratulaci!!!