MČR juniorů a dorostu dráha 2020 5.-6.9.2020 Ostrava

Jihočeské zlato, stříbro, bronz

(1 – 1 – 1 – 5 – 4 – 1 – 4 – 4)

Kompletní sbírku medailí se podařilo získat jihočeským atletům na Gigantu v Ostravě. Potěšující je především velký počet finálových umístění našich mládežnických atletů, který vyvážil, oproti minulým rokům, poněkud slabší medailové umístění.

Zlato vybojoval juniorský dálkař TOMÁŠ KRATOCHVÍL (Sokol České Budějovice, trenér Jiří Couf), který si výkonem 7.27 řekl zároveň o nominaci na juniorské mezistátní utkání. Bronzovou medaili vybojoval, rovněž v dálce, o rok mladší dorostenec DAVID JODL (Sokol České Budějovice, trenér Tomáš Najbrt). Závodník, který se dlouhou dobu potýkal se zdravotními problémy, se dokázal včas vrátit a skokem 6.78 se po zásluze postavil na třetí stupínek stupňů vítězů.

Další dálkařka TEREZA BABICKÁ (Sokol České Budějovice, trenér Jiří Couf) na jaře absolvovala operaci slepého střeva. Možná právě to bylo příčinou, že tradiční sběratelka medailí tentokrát vyšla naprázdno. Její nejdelší pokus 5.63 stačil na 4.místo. Stejnou příčku obsadil další z favoritů MAREK STRNAD (Nová Včelnice, trenér Marek Strnad). V závěrečném finiši se musel sklonit před rychlostí svých soupeřů, čas 1:54.83 znamenal pouze nepopulární bramboru. Také MAREK MARVAN (VS Tábor, trenér Jiří Kadlec) byl v juniorské kouli čtvrtý – 14.86. Pro něj to ale znamenalo oproti hale zlepšení o devět příček.

I PETR SVOBODA (VS Tábor, trenérka Tereza Brázdová) se oproti hale v dálce dorostenců zlepšil – výkonem 6.59 se umístil na 5.místě. TOMÁŠ JELÍNEK (Jindřichův Hradec, trenér Roman Bém) se ve skoku vysokém dostal přes laťku 1.84 a mezi dorostenci získal 7.místo.

ANEŽKA GUTWIRTHOVÁ (Sokol České Budějovice, trenér Petr Bahenský) 2000 m př. – 7:50.29 (9.místo), 3000 m – 11:16.50 (12.místo).

IVAN BREJŠKA (Sokol České Budějovice, trenér Petr Bahenský) 1500 m – 4:16.96 (10.místo), 3000 m 9:20.65 (15.místo).

JULIE KOVÁŘOVÁ (VS Tábor, trenérka Tereza Brázdová) 100 m 12.75 (15.místo), 200 m 26.59 (18.místo) a 300 m př. 48.34 (21.místo).

JITKA MARŚÁLKOVÁ (Sokol České Budějovice, trenér Jiří Couf) vrh koulí 10.50 (15.místo).

DOMINIK MARKVART (Veselí nad Lužnicí, trenérka Tereza Chýnová) 100 m 11.35 (16.místo).

ŠTĚPÁN POKORNÝ (Milevsko, trenér Pavel Fleischmann) 100 m w11.49 (22.místo).

Z atletů, kteří nejsou v SCM se nejvíce dařilo NIKOLE JEŽKOVÉ (Nová Včelnice), která vybojovala stříbrnou medaili mezi juniorkami na 100 m (12.12), na dvojnásobné trati byla časem 25.20 čtvrtá. Radost měla kromě nových osobních rekordů i z nominace na juniorské mezistátko. FILIP MICHÁLEK (Nová Včelnice) si v novém osobním rekordu na 5000 m zaběhl pro 4.místo v čase 15:37.96. Další trio vytrvalců se umístilo na páté příčce. PETR LUKŠ (Sokol České Budějovice) 1500 m juniorů – 4:09.54, PETR BAHENSKÝ (Sokol České Budějovice) 3000 m př. juniorů – 9:49.79 a VERONIKA PIKLOVÁ (Čtyři Dvory České Budějovice) 3000 m př. juniorek – 11:49.46. O jednu příčku za nimi zaostala další vytrvalkyně BARBARA KOSTKOVÁ (Sokol České Budějovice) na 2000 m př. – 7:43.21. Na sedmém místě výsledkové listiny nacházíme JOHANU ŠÍMOVOU (Nová Včelnice) 400 m př. – 62.06, JÁCHYMA HOJNÉHO (Nová Včelnice) 1500 m – 4:11.60 a rovněž JULII KOTALÍKOVOU (VS Tábor) ve výšce (1.59). Na 8. místě se umístila v tyči PAVLA BUŘIČOVÁ (VS Tábor) 2.90 a další z četného pole vytrvalců ONDŘEJ GLOZA (Sokol České Budějovice) 800 m (1:57.01), ONDŘEJ KOHOUT (Chyšky) 5000 m (15:57.74) a MICHAELA VELDOVÁ (Sokol České Budějovice) 3000 m př. (12:24.14).

Nejúspěšnějším z jihočeských oddílů byl Sokol České Budějovice (2 medaile, 6 finálových umístění), Nová Včelnice (1 medaile, 4 finále), VS Tábor (5 finálových umístění), Jindřichův Hradec, Chyšky a Čtyři Dvory České Budějovice (1 finálové umístění).