EYOF 2019 22.-27.7.2019 Baku

Tyčařka Podlahová v elitní osmičce

Trojice našich atletů nastoupila ke startu ve svých disciplínách s velkými ambicemi. Vždyť v evropských tabulkách figurovali na předních místech. Škoda, že ani jednomu nevyšly závody podle představ. Nejlepšího výsledku z jihočeských atletů dosáhla KOROLÍNA PODLAHOVÁ (VS Tábor, trenér Zdeněk Lubenský), která ve skoku o tyči vybojovala kvalitní 8.místo. Ve vyrovnané soutěži stačilo skočit o 5 cm více než byl její dosažený výkon 3.80 a byla z toho medaile.

TOMÁŠ KRATOCHVÍL (Sokol České Budějovice, trenér Jiří Couf) z kvalifikace s výkonem 6.91 postoupil z 9.místa do dálkařského finále. Ve finálovém závodě tento výkon o 2 cm v prvním pokusu vylepšil na 6.93. Pak již ale následovaly pouze dva přešlapy. Do užšího osmičlenného finále se tím pádem nepodíval, proto u jeho dosaženého výkonu nalezneme v označení pořadí číslo 9.

Překážkářka TEREZA BABICKÁ (Sokol České Budějovice, trenér Jiří Couf) měla po dobře rozběhnutém závodě kolizi na poslední překážce, po které následoval pád. Dosažený výkon 18.22 v celkovém hodnocení znamenal 18. příčku. Ve štafetě 100 m – 200 m – 300 m – 400 m, do které budějovická závodnice nastoupila na třistametrovém úseku česká děvčata doběhla v čase 2:17.10 na 16.místě.

Velká gratulace závodníkům a jejich trenérům!!!!