Mistrovství Evropy juniorů 2019 18.-21.7.2019 Boras

Němejc šestý ve finále 200 m

Velmi nabitý program měl na Mistrovství Evropy U20 jediný zástupce jihočeského SCM TOMÁŠ NĚMEJC (Sokol České Budějovice, trenér Tomáš Najbrt), když během čtyř dnů mistrovství absolvoval celkem šest startů. Ve své hlavní disciplíně sprintu na 200 m s přehledem v pátek prošel sítem rozběhů, ve kterém dosáhl času 21.61. Druhý den již následovala atletická paráda. V semifinále při mírném protivětru (-0,5) zaskočil všechny soupeře vítězstvím v prvním semifinálovém běhu a novým osobním rekordem 21.22. Tento čas byl třetím nejrychlejším ze všech tří semifinálových běhů. A v odpoledním finále potrápil soupeře zvučnějších jmen znovu a při protivětru (-1,2) časem 21.40 vybojoval skvělé 6.místo.

Kromě tří běhů na 200 m v pátek a v sobotu již ve čtvrtek českobudějovický atlet absolvoval rozběh (10.89) a semifinále (10.68) sprintu na 100 m. Také na této trati se neztratil, když celkově obsadil 18. místo. A aby toho nebylo málo, v neděli byly na programu štafety. Česká štafeta s Tomášem Němejcem na druhém úseku potvrdila roli jednoho z favoritů a časem 40.33 postoupila do finále. Radost ale netrvala dlouho. Rozhodčí totiž po shlédnutí videa vyhodnotili předávku mimo předávací území a štafetu diskvalifikovali. Škoda, protože dosažený čas ze všech 17 přihlášených štafet byl čtvrtý nejlepší.

Druhým Jihočechem na Mistrovství Evropy byl bechyňský DAVID TUPÝ, který se od loňského roku připravuje s dvojicí trenérů Blažek – Stehlík. Také on předvedl vynikající výkon ve vrhu koulí a v závodě napínavém do posledního pokusu obsadil 5. místo vrhem 19.36. David je v péči vysokoškolského sportovního centra.

Na VC Tábora 17.7.2019 se dařilo trojici atletů SCM Jihočeský kraj. Dálkař TOMÁŠ KRATOCHVÍL (Sokol České Budějovice, trenér Jiří Couf) skočil 7.30 a překážkářka TEREZA BABICKÁ (Sokol České Budějovice, trenér Jiří Couf) rovněž v dálce dolétla na 5.83. MATOUŠ BOUDNÝ (Sokol České Budějovice, trenér Tomáš Najbrt) dosáhl na 100 m času 11.05.