Tři zlaté, bonusem rekord ČR

(3 – 0 – 0 – 2 – 1 – 0 – 2 – 4)

Jihočeská atletika se výrazným písmem zapsala do statistik MČR žactva v Jablonci nad Nisou. Tři zlaté a jeden vytvořený ČR jsou toho jasným důkazem.

TEREZA BABICKÁ (Sokol České Budějovice) je nová česká rekordmanka na 200 m př. Na MČR zvítězila v obou sprinterských překážkových disciplínách. V sobotu získala titul na 100 m př. časem 13.94 a v neděli v již zmiňovaném rekordu na 200 m př. – 27.87.

Také KAROLÍNA PODLAHOVÁ (VS Tábor) se stala mistryní České republiky. Ve skoku o tyči překonala laťku ve výšce 3.50.

Obě atletky si skvělými výsledky vybojovaly reprezentační dres na MU U15 Györu 29.9.2018.

O dvě „bramborové medaile“ za 4.místo se zasloužil IVAN BREJŠKA (Sokol České Budějovice) na 1500 m (4:20.74) a TEREZA ŠEDIVÁ (VS Tábor) v disku (35.85).

Dálkař DAVID JODL (Sokol České Budějovice) se od poloviny června potýká se svalovým zraněním. Tréninkové manko i nejistota byly na jeho pokusech znát, přesto po třech pokusech figuroval na 3.místě. Po obnovení zranění se ale již do finálových skoků nezapojil. Přesto si zapsal 5.místo výkonem 6.14.

I DAVID CZEPIEC (Čtyři Dvory České Budějovice) byl v dálkařském finále. Skok 5.90 stačil na 7.místo. Stejnou příčku obsadila na 300 m JITKA MARŠÁLKOVÁ (Sokol České Budějovice) 43.53 (rozběh 43.08). Ve vrhu koulí byla o jednu příčku horší výkonem 10.88. BARBORA HEJNOVÁ (Sokol České Budějovice) byla rovněž v běhu na 800 m na 8.místě (2:29.26), když v rozběhu běžela výrazně rychleji (2:25.70). Také FILIP STEJSKAL (Sokol České Budějovice) byl osmý na 1500 m př. časem 5:01.86.

Na 8.místě se podařilo doběhnout i kvartetu SK Čéčova České Budějovice VILHEMOVÁ – ČERMÁKOVÁ – ŠTEIEROVÁ – KREJČÍ ve štafetě 4x300 m (2:56.51).

VELKÁ GRATULACE závodníkům a jejich trenérům!!!