MČR mužů a žen hala 2016 27. - 28.2.2016

MČR mužů a žen hala 2016 27. - 28.2.2016

1 medaile, 1 finálové umístění – úspěšné vystoupení tří členů našeho SCM

(0 – 1 – 0 – 0 – 0 – 0 – 1 – 0)

Nejlepší atleti juniorské a dorostenecké kategorie (v případě splnění výkonnostních kritérií) měli možnost startu v nové ostravské hale na MČR mužů a žen. Bohužel ne všichni členové SCM Jihočeského kraje možnost porovnat se s nejlepšími seniorskými atlety ČR využili. Je to škoda, neboť závodit s Pavlem Maslákem, Zuzanou Hejnovou, Michaelou Hrubou, Jaroslavem Bábou, Radkem Juškou a dalšími osobnostmi české atletiky nabízí nezapomenutelný zážitek.

 

Naše skromná jihočeská výprava přesto ze soubojů těch nejlepších na prázdno nevyšla. JIŘÍ POLÁK (Sokol České Budějovice, trenér Tomáš Najbrt) navázal na vynikající výkony z předešlých závodů a po vítězství v rozběhu opět v čase, který by před sezónou znamenal nový rekord ČR, obsadil ve finále na 200m za Pavlem Maslákem druhé místo. Finálový čas sice o trochu zaostal za výkonem z rozběhu, ale 21.40 je pro objev letošní sezóny důstojnou tečkou za halovými závody.

Video: https://www.youtube.com/watch?v=wEab3DAG3VA

 

Dařilo se též ADÉLE ZÁHOROVÉ (VS Tábor, trenér Jiří Couf) v dálce žen. V silné konkurenci nejlepším výkonem sezóny 5.75 obsadila 7.místo. Výškařka HANA VÁCHOVÁ (VS Tábor, trenér Jiří Smetana) výkonem 1.61 ve výšce žen o 8cm zaostala za svým osobním rekordem. Přesto si ale z Ostravy veze 10.místo.

 

Z nezařazených atletů do SCM (kandidáti) získala v běhu na 800m cenné zkušenosti VERONIKA TVRZOVÁ (Sokol České Budějovice, trenér Petr Bahenský).

 

Všem mladým atletům GRATULUJI k vzorné reprezentaci svých oddílů i našeho SCM!!!

 

                                                                                                                                                                                                                      T.N.29.2.2016

 

®2016, Atletika SCM, Jihočeský kraj